תמונות לפינת אוכל

בחירת תמונות לפינת אוכל היא הפעולה האחרונה להשלמת העיצוב של פינה, בין העסוקות כמעט בכל בית. לאחר שבחרתם את שולחן האוכל, את הכיסאות המתאימים לו, את גוף התאורה התלוי ומאיר מעל ואת פריטי הדקורציה שמקשטים את השולחן – התמונות ייתנו את הטאצ’ האחרון.

בחירת נושא התמונות תעשה על ידי התמקדות בקטגוריה אהובה עליכם: טבע, דמויות, ארכיטקטורה או אבסטרקט – כדי לאהוב תמונה צריך להתחבר אליה, אל מה שמופיע בה, וכך היא תוכל להאיר את פינת האוכל ולקשט אותה לאורך תקופה ארוכה. כדאי לבחור בנושא מרגיע, לא מטריד, שישרה שקט ורכות ורכה בארוחות, ויתרום לאווירה מעולה.

תמונות לפינת אוכל – ישדרגו לכם כל ארוחה 

תליית תמונות באזור פינת האוכל תמקד את תשומת הלב לפינה ולכל מה שמתרחש בה, ותדגיש את פינת הישיבה ליד שולחן האוכל. כך גם נבדיל את פינת האוכל משאר חללי הבית, גם אם זה חלל אחד גדול ופתוח.

אז איך בעצם תולים תמונות לפינת אוכל?

קונספט אחד של תלייה  –  תליית תמונה אחת גדולה, שיכולה לתפוס את כל רוחבו של השולחן, או לפחות 50-60 אחוז ממנו. כך היחס בין השולחן לתמונה יהיה נכון, ונוכחות התמונה תורגש.

תמונות לפינת אוכל

צורה שנייה, מקורית יותר, היא לתלות צמד תמונות, באותו גודל, אשר מדברות אחת עם השנייה בנושא או בצבעוניות או בצורניות, ויוצרות עניין על גבי הקיר. את 2 התמונות נתלה במרחק של 7-10 ס”מ האחת מהשנייה.

תמונות לפינת אוכל

מבחינת צבעוניות התמונה, ניתן לבחור בתמונה דווקא דומיננטית, צבעונית מאד, שתוסיף חיות לרהיטים נייטרליים, עשויים למשל מעץ. אם פרטי הריהוט דווקא צבעוניים ודומיננטיים – אפשרי ללכת דווקא על תמונות מודפסות בגווני שחור לבן.

להבדיל מפריטים אחרים לבית, אין צורך לשבור קופת חיסכון על מנת לקנות תמונה. תמונות שאינן תמונות גלרייה, אלא הדפסים, יעלו בין מאות שקלים לעד אלפים בודדים, הכל בהתאם לגודל התמונה ולחומר ההדפסה שלה.

גם בתחום תמונות לבית קיימות אופנות חולפות, ולא תמיד מה שמודרני היום – תופס גם בעוד שנה או שנתיים. היתרון בתמונות בפינת האוכל, שניתן תמיד לתלות אותן במיקום אחד, ובהמשך – להעבירן לחדר אחר בבית, ולמקם תמונות חדשות במקום. תמונה קל לנייד ממקום למקום, ובכל חדר היא תיצור משמעות ומראה אחרים.